Opis
Knjige iz zbirke Onomatopeja so dragocen pripomoček pri branju ter razvoju govora in jezika predšolskih otrok. S pomočjo teh zgodb lahko otroci v spremstvu živali nevede razvijajo svoje govorne sposobnosti ter poglabljajo ljubezen do branja, hkrati pa ob skupnem branju pravljic razvijajo domišljijo, kognitivne sposobnosti in čustveno inteligenco.
Knjige so najmočnejše orodje za uspešen razvoj vaših malčkov!
KAKO DOSEČI, DA BO OTROK RAD BRAL?
Starši mi pogosto postavljajo zgornje vprašanje. Nad mojim odgovorom pa niso vsi ravno navdušeni. Gre pa takole: Otroci bodo radi brali, če bodo vzgojeni v družini, kjer branje predstavlja nekaj zabavnega, sproščujočega, zanimivega in navdihujočega.
Če starši oziroma skrbniki ne marajo brati (to lahko sicer pred otroki tudi skrivajo), bo verjetno po njihovih stopinjah šel tudi otrok. Poleg tega ljubezen do branja močno odvrača tudi branje na silo. Branje naj bo (sploh v predšolskem času) spontana prostočasna dejavnost, otrok pa naj čim večkrat predlaga, kaj se bo bralo. Pri tem je obkroženost s kakovostnimi knjigami izrednega pomena. Z vpisom v knjižnico zato nikar ne odlašajte šele na šolski čas.
Pri meni pa zdaj dobite že tri čudovite slikanice, ki so zasnovane posebej za podporo govora in jezika, ki je zadnja leta žal šibko področje že več kot petine predšolskih otrok.
Upam, da se pridružite našemu cilju: IZBERI KNJIGO NAMESTO TELEFONA!
Na voljo je tudi komplet petih slikanic: https://alenkastare.si/izdelek/komplet-petih-logopedskih-slikanic/
Življenje je lepo! Alenka Stare, prof. def.